Klubist

MTÜ Jaapani kultuuriklubi Asashio
Reg. kood: 80229521
Telefon: +372 5687 5916 (Kaia)
A/a: LHV pank. IBAN EE277700771001013231
Asukoht: Püsiv asukoht hetkel puudub. Uudiste anname teada, kus üritused toimuvad.
E-post: asashio@asashio.ee
MTÜ Jaapani kultuuriklubi Asashio põhikiri ja kodukord
Soovi liituda? Klikka siia!

Juhatus

Kaia Jallai – president | kaia@animatsuri.eu
Kertu Niitmets – abipresident | kertu@asashio.ee
Henn Kumar – varahaldur | henn@asashio.ee

Ajaloost

MTÜ Jaapani kultuuriklubi Asashio on asutatud 29. oktoobril 2005. Klubi eesmärkideks on ühendada nii Tartus kui mujal Eestis elavaid animehuvilisi ja tutvustada Eestis laiemalt Jaapani kultuuri. Jaapani animatsiooni ja koomiksikunsti riigi ajaloo, müütide ja toiduni välja. Selleks saavutamiseks korraldame me erinevaid üritusi ja kokkusaamisi.

Klubi loomise idee oli loomise hetkeks juba mitu aastat vana. Idee oma klubi jaoks tekkis, kui puutusime kokku toonase Eesti vanima animeklubiga, peamiselt Tallinnas ja Narvas tegutsenud Estonian Virtual Animeclub'iga. Oli soov asutada ka midagi Tartus. 2005 aasta suvel valmis algne põhikiri, mis 29. oktoobril 2005 sai allakirjastatud. Ametlikult registreeriti MTÜ Tartu Animeklubi Asashio 15. novembril 2005. 

Õiget nime sai klubile kaua aega otsitud. Käisid läbi mitmed animega seotud nimed, kuni tuli mõte, et see võiks tähistada kuidagi Jaapanit kui tõusva päikese maad. Sõna 'asashio' tähendab tõlkes 'hommikust tõusu'. Muutus animeklubist kultuuriklubiks toimus soovist laiendada tegevuse haaret kaugemale joonisfilmidest.

Tegevused

Klubis tegevus toimus aastate jooksul toimunud erinevates kohtades üle Tartu - Anne Noortekeskus, Lille Maja, endine rollimängukeskus Urg, mis hiljem kandis nime Nurg.  2011 aastal alustasime tegevusega ka Tallinnas. Esimene avalik koosolek toimus meil 7. jaanuaril 2006.

Koosolekuid oleme pidanud nii Tartus kui Tallinnas korra kuus, v.a. juuni-september, kui oleme suve nautimas ning septembris tegeleme AniMatsuri korraldamisega. Praegusel hetkel on klubi madala aktiivsuse tõttu väheaktiivne.

Oma tegevusaastate jooksul oleme korraldanud erinevaid suuremaid ja väiksemaid üritusi. Näiteks töötoad, ettekanded, klubisisisesed filmiõhtud ja animeööd, lauamänguõhtud jne. Kõige suurimaks ettevõtmiseks on aga iga-aastane AniMatsuri Jaapani popkultuuri festival, mis toimub sügiseti Tartus. Sellele lisandus 2015 aastal ka Jaapani kuu.

Selleks, et heita pilk meie tegevusele, on meil kodulehel olemas möödunud ürituste ning ettekannete nimekirjad ja üles on pandud ka galerii.

Jaapani Kultuuriklubi Asashio Tallinna Loomaaia lastekaitsepäeval 2014
Tallinna Loomaaia lastekaitsepäev 2014 aastal

Kõige lihtsam viis end meie tegevusega kursis hoida, on jälgida meie lehte Facebookis või liituda meie Facebooki klubiga. Vähemaktiivsed oleme Baka.ee foorumis ja Twitteris. Meil olemas ka Youtube kanal, kuhu laeme üles klippe meie tegevusest.

Loodame kohtuda paljude uute animehuvilistega ja tutvustada ka teistele eestlastele seda huvitavat animemaailma 🙂

Kõike head,
Jaapani kultuuriklubi Asashio juhtatus