Monthly Archives: January 2014

Anname teada ühest äärmiselt huvitavast nädalavahetusest, mis veebruaris tulemas on. Nimelt võtab Animeklubi Asashio osa korraga kahest messist!

* 14.-16. veebruaril turismimessist Tourest Tallinnas, kus viibime Jaapani Suursaatkonna infoboksis.
* 14.-15. veebruaril haridusmessist Intellektika Tartus, kus meil on täitsa oma infoboks.

Tallinnas jagame me infot Jaapanis reisimisest ja õppimisest, tutvustame Eesti Jaapani popkultuurimaastikku, lastele viime läbi kassikõrvade töötoa, teeme joonistustöötoa, toimub ka üks või kaks ettekannet ning korraldame moeshow messi pealaval.

Tartu kava on veel kokkupanemisel, aga põhirõhk on seatud Eestis toimuvatele jaapaniteemalistele üritustele ja ettevõtmistele, tutvustame ka erinevaid võimalusi Jaapanis reisimiseks/õppimiseks. Kohapeal saab tegevusena proovida käppa (või siis jalga) StepManias, ragistada aju viktoriini kallal, proovida mahjongi ning lugeda mangasid.

Täpsemad ajakavad messildel toimuvast ilmuvad jaanuari lõpus.

Tourest: http://tourest.eu/est/
Intellektika: http://intellektika.ee/

----

Seoses osalemisega Tourest turismimessil 14.-16. veebruaril Tallinnas, otsime me ägedaid noormehi ja neide osalema moeshowl! Nimelt toimub 16. veebruaril kell 14.30 messi pealaval Jaapani noortemoodi tutvustav moeshow ning selleks puhuks otsime kõiki huvilisi, kes tahaks tulla näitama erinevaid Jaapani noortega seotud moestiile.

Kui on huvi, siis kirjuta meile aadressil asashio@anime.ee. Pane kirja oma nimi, vanus, stiil, mida sooviksid esindada ning võimaluse korral ka pilt oma riietusest. Võid tulla ka täiesti omanäolise stiiliga, kus oled laenanud erinevaid huvitavaid element näiteks visual keist või gyarudelt ja need omavahel kokku pannud.

Osalemisega kaasneb tasuta pääse messile ning üks äge lavaline kogemus!

Tallinna Asashio koosolek toimub 23. jaanuar kell 19.00 Euphoria hostelis (Roosikrantsi 4, 11212 Tallinn) ja sellele järgneb filmiõhtu.
Teemadeks on :
1.Asashio osalemine messidel.
2.Asashio tegevus tallinnas.
3.Filmiõhtute filmide valimine.
4.Vaba teema.

Asashio on alustanud nii Tartus kui ka Tallinnas filmiõhtute korraldamisega, kus võtame ette iga kuu ühe filmi või seriaali alguse, mida on võimalik suuremalt ekraanilt vaadata. Tallinnas on meie partneriks hostel Euphoria ning Tartus Genialistide Klubi. Kui Tallinnas on kaks filmiõhtut juba toimunud, siis Tartus teeme me avapaugu 14. jaanuaril kell 19:00 aadressil Magasini 5.

akira_poster_v

Esimeseks filmiks Tartus on kultusfilmi staatuse saavutanud "Akira"

Aastal 1988 plahvatab Tokyos teadmata põhjustel aatompomm. Veidi aega pärast seda algab Kolmas maailmasõda, mille järel toimuvad meile tuttavas tsivilisatsioonis radikaalsed muutused. Anime tegevus toimub aastal 2019, düstoopilises Tokyos, kus riiklik salaprojekt psüühiliste võimete alal on jõudmas suure murranguni. Linn ise on mattunud valitsusvastastesse meeleavaldustesse ning jõukude vägivalla kätte. Ühe mootorratta jõugu liige Shima Tetsuo kohtub esperiga, ühega kolmest lapsest, kes projektis katsealusteks on ning see äratab temas peituvad psüühilised võimed. Saades sellest teada, püüa valitsus Tetsuo kinni ning kasutab teda testsubjektina. Üks valitsusvastane grupp ning Tetsuo parim sõber Kaneda Shotaro asuvad poissi päästma enne, kui tema alles avastatud jõud tema enda ja kogu linna enda alla matavad.

Üritus on tasuta
Kestvus on 124 minutit
Alustame kell 19:00
Film on jaapani keeles inglise keelsete subtiitritega
Ei ole soovitatav alla 15-aastastele

Genklubi baarist on võimalik osta söödavat ja joodavat. Filmi näitame teisel korrusel.

Facebooki event

Tartus toimub koosolek 25. jaanuaril kell 12.00 Nurus (Kastani 38).

Teemad:
* Animepärastlõuna tagasiside
* Filmiõhtu tagasiside
* Messidel osalemine
* Kevadhooaja üritused
* Vaba teema

Pärast koosolekut suundume koos kesklinna Megazone’i ja peame maha ühe sõbraliku laserlahingu. Liikmed, kellel on liikmemaks tasutud, saavad mängida poole hinnaga. Teistele kehtib tavaline piletihind 6 eurot.

Kohtumiseni koosolekul!

11. jaanuaril kell 13-18 toimub Tartus Nurus (Kastani 38) animepärastlõuna. Teemaks on "Lemmikanime episood". See tähendab, et kõik, kes teavad, et tulevad üritusele, annavad meile teada, millist nende anime lemmikosa nad näha sooviks. Selleks on erinevad võimalused:

1) kommenteerivad Facebookis vastava teate all ning saadavad Karenile
2) kirjutavad meile aadressil asashio@anime.ee nii oma lemmikanime nime kui ka episoodi numbri

Laupäeval saame siis ühiselt neid episoode vaadata.

Uue aasta saabumisega ka natukene värskust Asashio kodulehele! Sai nokitsetud natukene ning uuenenud on nii klubi infoleht kui ka ürituste leht. Eraldi lehekülg sai tehtud neile, kellel võiks olla huvi liituda. Jooksvalt saavad uuendatud ka protokollid ja galerii.

Fotod kolime me praegusest virrvarrist üle Flickrisse. Siin oleks ka üleskutse, et kui keegi sooviks jagada enda tehtud pilte mõnest Asashio üritusest, siis andke teada aadressil asashio@anime.ee

Headeris oleva pildi autor on Silvia Sigrid Sillaots ning tegu on AniMatsuri 2013 balli plakaiti kujundusega.

Kui leiate kodulehel mingeid näpukaid või jäi uuendamisel midagi kahesilma vahele, siis andke teada! Kommentaarium jääb aga hetkel jätkuvalt suletuks.